Prvi mesec novega šolskega leta je mimo in v poštne nabiralnike in e-nabiralnike bo/je prispel račun za mesec september. Starše prosimo, da vsak račun pregledate, se pozanimate v primeru nejasnosti in seveda račun tudi poravnate v določenem roku. Vsak račun je na voljo tudi v aplikaciji eAsistent, kjer lahko tudi preverite, ali ste račun že poravnali ali ne. Z rednim poravnavanjem obveznosti vrtcu omogočate, da nemoteno deluje.

CENA VRTCA

Osnova za plačilo staršev je cena programa, v katerega je otrok vključen. Cena programa obsega stroške vzgoje, varstva in prehrane otroka v vrtcu in ne vsebuje sredstev za investicije in investicijsko vzdrževanje vrtca. Ceno programa na predlog strokovne službe vrtca določi naša ustanoviteljica Občina Tržič.

Kolikšen del od polne cene pa boste starši plačevali, določi center za socialno delo na podlagi povprečnega mesečnega dohodka na osebo v družini, ki starše razporeja v 9 dohodkovnih razredov. Pri tem upošteva vlogo za znižanje plačila vrtca (Vloga za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev, ki se nahaja na spletni strani centra za socialno delo). Vlogo je potrebno oddati pravočasno, saj odločba velja s prvim dnem naslednjega meseca po oddaji vloge. Če te pravice ne uveljavljate, zavod izstavi račun v višini polnega plačila. V primeru zamude pri oddaji vlog se upošteva 22. člen ZVrtF (Uradni list RS, št. 55/2017). Vsako spremembo, ki vpliva na določitev plačila, je potrebno pristojnemu centru za socialno delo sporočiti v 8 dneh od nastanka spremembe. V vlogi za znižano plačilo so starši dolžni navesti resnične podatke.

Starši plačajo največ 77 % cene programa, v katerega je otrok vključen. Razliko med plačilom staršev in polno ceno programa krije občina, v kateri ima otrok stalno prebivališče. Starši, ki niso zavezanci za dohodnino v RS, plačujejo polno ceno programa, v katerega je otrok vključen. Če se zgodi, da odločbe za znižano plačilo pred obračunom vrtec s strani CSD-ja še ni prejel, prejmete starši račun za 77 % cene, pri obračunu po prejemu odločbe pa seveda pripravimo ustrezen poračun za nazaj.

Morebitne neporavnane obveznosti Vrtec Tržič v izterjavo preda pristojnemu sodišču.

ZNIŽANJE V PRIMERU DALJŠE ODSOTNOSTI

Mesečno plačilo za otroka se zniža:

• za stroške prehrane s pravočasno odjavo do 8. ure v aplikaciji eAsistent ob dnevih odsotnosti;
  • na podlagi potrdila pediatra ob bolniški odsotnosti, ki traja najmanj 10 strnjenih delovnih dni (v tem primeru prispevek znaša 50 % plačila staršev za dneve odsotnosti)*; bolniški list prinesete ali pošljete na upravo po e-pošti na vt@vrtec-trzic.si. V kolikor bolniški list pokriva obdobje za nazaj, se pri prihodnjem obračunu odsotnost ustrezno poračuna.
  • ob začasni odjavi v juliju in avgustu(za odjavljenih najmanj 20 delovnih dni – se zaračuna 50 % plačila staršev)*. OPOZORILO: Ne štejejo počitniški dnevi v mesecu juniju in ne šteje praznik 15. avgust.

* Navedeno velja za regresorico Občino Tržič. V kolikor ima otrok stalno prebivališče v drugi občini, veljajo glede znižanja plačila vrtca v primeru daljše bolniške odsotnosti otroka ali počitniške rezervacije pravila občine stalnega prebivališča.

Dodatne obogatitvene programe starši plačajo po ceni, ki jo določi Svet zavoda Vrtca Tržič. Za smučarske, plavalne in druge tečaje ceno določi vrtec, glede na ponudbe zunanjih izvajalcev.

MOŽNOST PREJEMANJA RAČUNA PO E-POŠTI

Starše spodbujamo, da se prijavite na prejemanje računa po e-pošti. Če to želite, izpolnite obrazec na povezavi: https://www.vrtec-trzic.si/files/2022/02/izjava_racuni_e_mail.pdf

Izpolnjen in podpisan obrazec pošljete na e-naslov oskrbnine.vt@vrtec-trzic.si. Vrtec Tržič na podlagi posredovanih podatkov uredi povezavo preko banke UJP. Plačnik na elektronski naslov prejme sporočilo, ki ga mora potrditi, da se vzpostavi pot za prejemanje računov po elektronski pošti.

KONTAKT V ZVEZI Z OBRAČUNOM OSKRBNIN:

oskrbnine.vt@vrtec-trzic.si ali 04 5971 606 (Kristina Lindav)